Сет тенџериња гранит Korkmaz Browni Plus 7pcs A1287

5,150.00 ден

Code: A1287

7 парчиња
20х10,5 cm / 3,0 lt.
24х12,5 cm / 5,0 lt.
26х7,5 cm / 3,5 lt.
26×4,5 cm / 1,8 lt.

Уживајте во ручеците што ке ги готвите со серијата Брауни тенџериња, вашиот сладок партнер во кујната. Овозможува максимална заштеда на време и енергија благодарение на базичниот соларен систем, кој обезбедува најголем пренос на топлина за сите типови печки, вклучително и индукција. Гранита, произведена од рециклиран, комплетно природен материјал, со еколошка технологија, прави вкусни јадења со употреба на многу малку масло со својата екстремна отпорност на тефлонска обвивка со гранит и надворешна обвивка со силиконски отпорност на висока температура. Облога со одличен нелеплив имот на внатрешни површини. Дополнителна отпорност и отпорност на гребење. Има еколошки технологија на производство на технологија. Лесно се чисти. Со својата висока топлинска спроводливост, обезбедува високи перформанси за готвење дури и при тивок оган.
Тој користи помалку масло од другите видови на прибор за готвење за да направи повеќе вкусни оброци.
Се произведува од материјали што можат да се рециклираат.

Category: