Сет тенџериња Korkmaz Alfa 9pcs A1660

6,750.00 ден

Code: A1660

9 парчиња
16×9 cm / 1,8 lt
20х11 см / 3,5 л
24х8 см / 3,5 л
24х12 см / 5,5 л
24х6 см / 2,7 л

18/10 нерѓосувачки челик
Супер капсула единствена што обезбедува хомогена спроводливост на топлина.
Внимателно полирани надворешни површини кои го одржуваат нивниот сјај
Ергономска, не изгорлива, специјално безбедна рачка и рачки од нерѓосувачки челик
Исчистете го со врела вода и измијте ја течноста пред да ја користите за прв пат. Не користете четки од тврда метал за време на чистењето.
Може да се исчисти во машината за миење садови

Category: