Сет тенџериња Korkmaz Mona 6pcs A1627

3,950.00 ден

Code: A1627

6 парчиња
16×10 cm./2.0lt
20×11 cm./3.7lt
20×9 cm./2.8lt

18/10 нерѓосувачки челик
Супер капсула единствена што обезбедува хомогена спроводливост на топлина.
Внимателно полирани надворешни површини кои го одржуваат нивниот сјај
Ергономска, не изгорлива, специјално безбедна рачка и рачки од нерѓосувачки челик
Исчистете го со врела вода и измијте ја течноста пред да ја користите за прв пат. Не користете четки од тврда метал за време на чистењето.
Може да се исчисти во машината за миење садови

Category: