Сет тенџериња Korkmaz Perla 9pcs A1609

6,200.00 ден

Code: A1609

9 парчиња
Тенџере сос 16×8 cm / 1,6 Lt.
Тенџере 20х11 cm / 3,5 Lt.
Тенџере 24х12 cm / 5,5 Lt.
Плитко тенџере 24х6,5 cm / 3,0 Lt.
Тава 24х5 cm / 2,0 Lt.

18/10 Cr-Ni нерѓосувачки челик
Супер основа што обезбедува хомогена спроводливост на топлина. Внимателно полирани надворешни површини кои го одржуваат нивниот сјај. Ергономска, не изгорлива, специјално безбедна рачка и рачки од нерѓосувачки челик,
Исчистете го со врела вода и измијте ја течноста пред да ја користите за прв пат. Не користете четки од тврди метали за време на чистењето. Може да се исчисти и во машината за миење садови.
Тој нуди одличен изглед со своите долготрајни метални рачки, специјално стаклено покритие и модерни линии отпорни на топлина.
Овозможува максимална заштеда на време и енергија благодарение на системот за соларна база, кој обезбедува најголем пренос на топлина за сите типови печки, вклучително и индукција.

Category: