Тенџере фритез Metalac 22cm/3l

1,050.00 ден

Code: 3074040

Дијаметар: 22 cm
Обем: 3 Lt
Висина: 10 cm
Боја: црвено
Одржување: Рачно и машинско перење

Е долготраен, отпорна на хемиски влијанија, лесно за одржување. Се препорачуваат особено за чување на подготвена храна, бидејќи тие брзо се ладат, за да можете да ги ставите покриени во фрижидер и замрзнувач. Со широк спектар на украси и комбинација на бои, кои се отпорни, им дава посебна вкус на подготвените јадења. Ако чистењето е редовно и правилно, го задржуваат својот сјај и боја долго време.

Category: